Automjetet për të kaluar vendkalimet kufitare në Tabanoc dhe Bogorodicë janë duke pritur kolonat e gjata.

Rreth 1 orë janë pritjet e gjata në vendkalimin kufitar Tabanoc dhe Bogorodicë, kurse në vendkalimet e tjera në shtet nuk ka pritje të gjata.

Ndërsa komunikacioni në Maqedoni është duke u zhvilluar në rrugë jo të lagështa.

Artikulli paraprakZaev: Më 30 shtator të zgjedhim ardhmërinë
Artikulli tjetërI jepet lamtumira e fundit simbolit të operas dhe muzikës shqiptare, Gaqo Çako