Të dielën me datë 12.08.2018, në ora 14:00, në Qendrën Informative Kulturore – Shkup, nën organizim të Qendrës Analitike “Abdilaqim Ademi” ndërsa nën patronatin e Kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim z. Ali Ahmeti do mbahet Akademi përkujtimore kushtuar Imer Imerit, ish- kryetar i Partisë për Prosperitet Demokratik (PPD).

Në këtë Akademi do të përkujtohet jeta dhe veprimtaria e Imer Imerit, i cili gjatë karrierës së tij politike dha një kontribut të madh për avancimin e çështjes së shqiptarëve në Maqedoni.

Artikulli paraprakBDI dega Gostivar: Taravari me familjarët e tij ndërton shtëpi në teren sportiv (Foto)
Artikulli tjetërArrestohet Afrim Ukshini, i dënuar në rastin “Sopoti”