Me përfundimin e ndeshjeve ndërkombëtare për kualifikimet në Kampionatin Evropian EURO 2021, tani janë rikthyer ndeshjet e futbollit në nivel klubesh.

Nesër, në program janë ndeshjet e garës më prestigjoze evropiane, Ligës së Kampioonëve, ku do të zhvillohen ndeshjet nga rrethi i katërt i fazës së grupeve të këtij kompeticioni.

Do dë zhvillohen duelet nga grupe E,F,G dhe H.

GRUPI E:

Krasnodar – Sevilla

Rennes – Chelsea

GRUPI F:

Dortmund – Club Brugge

Lazio – Zenit

GRUPI G:

Dinamo Kyiv – Barcelona

Juventus – Farencvares

GRUPI H:

Manchester United – Basaksehir

PSG – RB Leipzig