Pasi kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski u largua nga takimi i liderëve duke u ankuar për formatin, pikërisht për shkak se të gjitha partitë parlamentare janë të ftuara, burimet e partisë thonë se është e mundur që nesër kryeministri Zoran Zaev të ftojë në një mbledhje sy më sy udhëheqësin e VMRO-DPMNE-së,

Artikulli paraprakOsmani: Pres vendime të rëndësishme nga takimi i liderëve, të mos shpejtohet me zgjedhje
Artikulli tjetërNgrënia e darkës në orët e vona e rritë rrezikun e kancerit të prostatës dhe gjirit