Ylli brazilian i futbollit, Neymar JR, duket se është shumë afër rikthimit tek skuadra e Barcelonës.

Javëve të fundit kanë shpërthyer thashethemet për një rikthim të mundshëm të Neymar në ‘Camp Nou’ dhe këto zëra po i ndihmon edhe vet lojtari.

Së fundmi raportime nga ‘Metro’ bëjnë të ditur se lojtari ka dërguar mesazh në ‘ËhatsApp’ tek lojtarët e Barcelonës.

Thuhet se Neymar ka shkruar: “Mos shqetësoni, unë jam duke ardhur”.

Rikthimi i Neymar tek skuadra e Barcelonës pritet t’i kushtojë lojtarit me humbje në pagë, pasi Barca nuk mund ta përballojë pagën që ai ka tek PSG