Dëmtimi në kavilje nuk e ka penguar Neymar të festojë ditëlindjen e tij. Ylli brazilian festoi 27 vjetorin e lindjes, ku si gjithnjë nuk mund të mungonte një festë e veçantë. Gjatë “mbrëmjes së kuqe”, në Paris ishin të pranishëm familjarë të Neymar, e fejuara e tij, djali dhe sigurisht shokë të skuadrës tek PSG, Dani Alvesh, Buffon, Verratti, Mbappe e Cavani.

Një mbrëmje e veçante ku Neymar “shoqërohej” nga patericat e tij: “Për një futbollist nuk është gjë e bukur të mbajë paterica, dhurata që do të doja këtë vit është një kavilje e re për tu rikthyer të luftoj në fushë, u shpreh sulmuesi brazilian.