Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar, se ka rekomanduar që prej të mërkurës, 16 qershor 2021 të mos ketë orë policore në Maqedoninë e Veriut.

Propozimi tanimë është pranuar nga Shtabi i Krizës i cili duhet ta propozojë deri në Qeveri.

Qeveria pritet që propozimin ta shqyrtojë në seancën e rregullt, që mbahet ditëve të marta.

Artikulli paraprakLulzim Basha siguron edhe një mandat në krye të PD-së
Artikulli tjetërZaev, Osmani dhe Shekerinska në Samitin e NATO-s