Ministrja e Financave Nina Angellovska në një konferencë për shtyp sot nga Qeveria deklaroi se deri sa të jenë në fuqi masat e ndërmara nga ana e qeverisë së RMV-së, për parandalim të përhapjes së virusit Covid-19 dhe rrezikut të tij, nuk do të merr pagën e saj që i takon si ministër.

Gjithashtu sot nga qeveria u deklaruan edhe ministrat e tjerë: Kreshnik Bekteshi, Mila Carovska dhe guvernatorja e Bankës popullore, Anita Angelovska Bezhoska.

Artikulli paraprakBlegtorët dibran derdhin qumështin në rrugë, revoltë ndaj izolimit: 1,5 ton s’kemi ku e çojmë?
Artikulli tjetërKatër raste të reja me koronavirus në Shkup, rritet numri në 35 të infektuar