Është përmbyllur procesi i vlerësimit të pakove të supozuara me fletëvotime pas aktgjykimit të Gjykatës Supreme.

Pas kësaj, KQZ bën të ditur se numërimi i fletëvotimeve të aprovuara do të bëhet sot (e premte, 1 nëntor) në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, njofton Klan Kosova.

Ky proces numërimi fillon në orën 17:00.

Artikulli paraprakZgjedhjet, Zaev: Përgjegjësia për shtetin,mbi të gjitha
Artikulli tjetërKryetari i Komunës së Likovës, Erkan Arifi vizitoi fshatin Runicë