Një tjetër tërmet regjistrohet në Shqipëri.

Siç raporton faqja e specializuar EMSC, lëkundjet kanë patur një magnitudë prej 3.5 ballë të shkallës rihter.

Epiqendra e lëkundjeve ka qenë 8 km në veri-perëndim të qytetit të Lushnjes dhe 37 km larg qytetit të Elbasanit.

Thellësia e tërmetit raportohet të ketë 10 km.

Ditët e fundit vendi, kryesisht qendr e tij, është lëkundur nga disa tërmete.