Nora Istrefi është një prej këngëtareve më të komentuar të showbizit shqiptarë dhe ndër më të ndjekurat në rrjetin social Instagram.
Karriera e saj muzikore ka filluar vite më parë dhe tashmë ajo është kthyer në një nga këngëtaret më të suksesshme,këngët e të cilës kthehen në hite.

Mirëpo askush nuk e dinte se para se të bëhej e famshme,teksa ishte në moshë të vogël, Nora ka jetuar në të njëjtën shtëpi me Ermal Fejzullahun.

Këtë lajm e zbuloi vetë këngëtari në një intervistë për ‘Mirage’.

’Me Norën jemi rritur bashkë.Kemi jetuar edhe në një shtëpi madje kur kemi qënë fëmijë.Familjet tona kanë jetuar bashkë,kemi patur afrimitet’.