Chelsea e ka mposhtur Watfordin me shumë vështirësi në kuadër të javës së 11-të në Ligën Premier me rezultat 1-2.

Golin e vetëm në këtë takim për vendasit e shënoi Gerard Deulofeu (80’) nga penalltia, derisa për The Blues shënuan Tammy Abraham (5’) dhe Christian Pulisic (55’).Chelsea ishte skuadër më e mirë për një nuancë, gjersa mori notën 6.97, ndërsa Watford u vlerësua me 6.48.
Christian Pulisic ishte lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim, derisa mori notën 8.1 shkaku i golit të shënuar.

Artikulli paraprakAntonio Banderas: E dashura më shpëtoi jetën gjatë një ataku në zemër
Artikulli tjetërBDI Gostivar,konstituohet kryesia e re dhe komisionet