Mollët nuk janë vetëm të ëmbla dhe të shijshme.
Si pjesë e një diete të vogël, ato mund të ju mbrojnë nga sëmundjet e rënda duke përfshirë sëmundjet e zemrës, diabetin, kancerit e shumë të tjera.

Konsideroni këtë fryt si një ushqim ‘sekret’ për të luftuar kundër sëmundjeve.

Këto janë disa nga përfitimet e shumta të mollëve edhe nëse i kombinoni edhe me ushqime të tjera:

Mbron zemrën tuaj

Rrit aktivitetin e shëndetit të trurit

Ndihmon humbjen e peshës

Zvogëlon rrezikun e diabetit të tipit 2

Lufton kancerin

Artikulli paraprakMoti sot me vranësira të ndryshueshme
Artikulli tjetërBE: S’ka datë për heqjen e vizave