Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar letër urimi.

Kësaj radhe nga kryetari i Odës së Avokatëve të Kosovës, Behar Ejupi, që e ka uruar Kurtin për zgjedhjen e tij si kryetar i Qeverisë.

Në letrën drejtuar kryeministrit Kurti, kryetari Ejupi, në emër të Odës së Avokatëve të Kosovës, ka shprehur përkushtimin për të punuar bashkërisht për sistemin e  drejtësisë, për një stabilitet të vazhdueshëm dhe shtet të së drejtës e ligjor.

Ai ka theksuar se proceset e rëndësishme për vendin, me theks, sistemi i drejtësisë të jenë pikësynim për thellimin e bashkëpunimit mes Qeverisë dhe Odës së Avokatëve të Kosovës.

Artikulli paraprakApple thotë se iMessage në Android më shumë i dëmton sesa ndihmon
Artikulli tjetërMjeku Cenko përjashton kontributin e vaksinimit në uljen e infektimeve me COVID