Mesfushori Arbër Zeneli ka kryer me sukses operimin në gjurin e këmbës.

Ai ishte lënduar në ndeshjen kundër Malit të Zi, ku kishte këputur ligamentet e gjurit.

Zeneli ka bërë të ditur që operimi ka shkuar mirë dhe se do të luftoj që të kthehet edhe më i fortë.

Sipas parashikimeve të para, mesfushor i Reims do të jetë jashtë fushës nga 6 deri në 9 muaj.