Ali Ahmeti i duhet akoma Bashkimit Demokratik për Integrim. Kështu u shpreh sot zëdhënësi i kësaj partie, Bujar Osmani në mbledhjen e kryesisë në Recicë të Vogël.

Ai bëri të ditur se në pjesën e parë të mbledhjes do të diskutohet mbi vetingun dhe proceset eurointegruese, ndërkaq në pjesën e dytë organizimi i kongresit të radhës.

Osmani ka komentuar rikthimin e mundshëm të Hazbi Likës në kongresin e radhës. Sipas tij, secili ka të drejtë të kandidoj për organet e caktuara të partisë.

Ka filluar mbledhja e kryesise e BDI. Diskutohet situata aktuale politike ne vend dhe organizini i brendshem i partise per mbajtjen e Kongresit te radhes…

Publiée par Alsat sur Mercredi 4 septembre 2019