Zëvendëskryeministri Bujar Osmani pas takimit me Komisionarin Johanes Hanh jep lajmin e gëzueshëm për qytetarët.
“Ekskluzive: Fillojmë me SKRINING-un në Korrik të këtij viti.
Kjo i tejkalon edhe pritjet tona më optimiste.
Falënderime Komisionit Europian dhe Komisionerit Hanh.
Urime edhe njëherë të gjithëve!”, ka shkruar në facebook Osmani.

Artikulli paraprakDukesha Kate ka mësuar arabisht dhe ka lexuar ajete nga Kur’ani
Artikulli tjetërZaev-Han: Mbeten 365 ditë për punë intensive për negociata të suksesshme