Zv. Kryeministri për çështje evropiane Bujar Osmëni ka realizuar sot një takim me ambasadorin e Francës në Shkup, Tomonie me ç’rastë kanë biseduar për zhvillimet e fundit politike.

“Brifing mëngjesi me Ambasadorin Timonie, për gjendjet aktuale politike dhe sfidat që na qëndrojnë në prag të finalizimit të përgatitjeve për negociata me Bashkimin Evropian”, shkruan Osmani në profilin e tij në Facebook.

Artikulli paraprakBombat me pako në SHBA dërguar politikanëve të lartë shkaktojnë alarm
Artikulli tjetërThaçi e Vuçiq takohen më 11 nëntor në Paris