Nuk i kupton protestat e opozitës, por thotë, se lideri i saj, Hristijan Mickoski e ka propozimin portugez, tha ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani në Click Plus

“Mickoski e ka propozimin portugez”, tha Osmani.

Ai thotë, se protestat e tyre filluan para raportimit të tij në Komisionin për punë të jashtme në Kuvend, ku sqaroi, se nuk ka negociata të fshehta mes Shkupit dhe Sofjes.

“Sqarimi i tyre zyrtar i tyre është se ata protestojnë se ka negociata të fshehta. Ju e dini se unë e ndërpreva vizitën time”, tha më tej Osmani.

Artikulli paraprakOsmani sqaron, pse ende ka gjasa për nisjen e negociatave
Artikulli tjetërDjali që ka 149 vëllezër dhe motra shpjegon se si prindërit i “mbajnë mend” emrat e të gjithëve