Nesër (e mërkurë), Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, për vizitë pune do të qëndrojë në Bruksel ku do të mbajë takim zyrtar me Eurokomesarin e ri për Politikë Fqinjësore dhe Zgjerim, Oliver Varheli.

Tema qendrore e bisedave do të jetë statusi i politikës së zgjerimit të BE-së me theks të veçantë metodologjia e re, si dhe statusi i reformave dhe aktualitetet tjera në vend.

Artikulli paraprakZaev dhe Osmani në Çeki
Artikulli tjetërRriten rrogat e të punësuarve në NP Hekurudhat – Infrastruktura