Zv/kryministri Bujar Osmani ka shprehur ngushllime për familjet që humbën të afërmit e tyre në aksidentin që ndodhi mbrëmë në rrugën Shkup-Tetovë.

“Tragjedi e rëndë i ndodhi dje vendit. Ngushëllime deri te familjet që humbën të afërmit e tyre në këtë fatkeqësi, dhe uroj shërim të shpejtë të të lënduarve” ka shkruar Osmani

Ndryshe në aksidentin e mbrëmshëm humbën jetën 15 udhëtarë dhe mbi 30 të lënduar.