Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot (14 maj 2021), do të ketë takim me Kryenegociatorin e Republikës së Shqipërisë me BE-në, Zef Mazi, ku do të shkëmbejnë mendime mbi proceset e anëtarësimit në BE, parashikimet për miratimin të kornizës negociuese dhe organizimit të konferencave të para ndërqeveritare me BE-në.

 

 

Artikulli paraprakOla e Përputhen i habit të gjithë: Nuk dua djalë shqiptar! Për kë është në emision vajza?
Artikulli tjetërGreqia sot hap kufirin për shtetasit e Maqedonisë së Veriut