Mesfushori Mesut Özil ka dhënë deklarime befasuese, pasi ka bërë të ditur se nuk do të luajë më për Gjermaninë.

Ai në një publikim të tij përmes Twitter ka thënë se skuadra gjermane po i jap atij ndjenjë të racizmit dhe të mos respektit.

Si rezultat Özil pritet të largohet nga kombëtarja gjermane e futbollit duke e akuzuar atë për racizëm.

Artikulli paraprakMinistri gjerman në Tiranë: Politika të mos pengojë integrimin
Artikulli tjetërPrilep, sanohen varrezat ushtarake gjermane (Video)