Mesfushori i Arsenalit, Mesut Ozil ka dhënë lamtumirën e fundit pas kalimit te Fenerbahce.

Pas 11 viteve në Londër, gjermani kompletoi transferimin te klubi turk, Ferenbahce.

Ozil i premtoj tifozëve se do jetë me ‘Topçinjtë’ deri në fund të jetës.

“Është ndjenjë e çuditshme të shënojë këtë mesazh pas një kohe kaq të gjatë në Londër. Që nga momenti kur arrita, jam ndjerë si në shtëpi”.

“Është vështirë për mua të gjejë fjalët që ndjejë për klubin dhe tifozët. Do jem me ‘Topçinjtë’ për gjithë jetën”, tha ai.

Tani, Ozil i bashkohet një aventurë të re, kurse Arsneali ka arritur marrëveshje për huazimin e Martin Odegaard.