Pamje dramatike nga momenti kur një tërmet i fortë goditi pjesën veriore të Pakistanit të martën, duke vrarë 24 vetë.Tërmeti i magnitudës 5.8 shkaktoi dëme të mëdha në qytetin Jhelum.
Lëkundjet shkatërruan rrugë dhe dëmtuan ndërtesa. Epiqendra e tërmetit me magnitudë 5.8 ishte pranë qytetit Nju Mirpur.
Pamje pas tërmetit tregojnë se si edhe pemët janë shkulur nga rrënjët ndërsa makinat kanë rënë në krisjet e mëdha të asfaltit të krijuara nga lëkundjet.

Tërmet në Pakistan

Pamje dramatike nga momenti kur një tërmet i fortë goditi pjesën veriore të Pakistanit të martën, duke vrarë 22 vetë. Tërmeti 5,8 ballësh shkaktoi dëme të mëdha në qytetin Jhelum.

Publiée par VOA – Zëri i Amerikës sur Mercredi 25 septembre 2019