Prej dy ditësh Shqipëria është përfshirë nga moti i keq me reshje të shumta shiu dhe stuhi ere, çka ka bërë që situata në vendet bregdetare të komplikohet.

Kësisoj këtë të martë në Vlorë, anijet dhe varkat e peshkimit janë përplasur me kalatën në port për shkak të dallgëzimit në det. Në Radhimë dhe Orikum po ashtu, janë dëmtuar disa varka peshkimi.

(Fotot te Report tv)