Maqedonia e Veriut ka fituar përballjen me Letoninë duke e mbyllur atë në favorin e saj me rezultatin 0:2, edhe pse ky rezultat mund të ishte edhe më i thellë në rast se Pandev, Triçkovski, Alioski dhe Elmaz do të tregoheshin më të ngadhtë para portës kundërshtare

Të dy golat të besuarit e trajnerit Igor Angellovski i shënuan në një interval kohor prej vetëm 3 minutash. Super asist nga ana e Enis Bardhit për Elmasin nga e majta, ndërsa ky i fundit edhe më mirë gjeti në zonë kapitenin Goran Pandev që shënoi një gol të bukur për epërsinë e Maqedonisë së Veriut.

Maqedonia pas kësaj fitoret n vendin e katër, ndërsa ndeshjen e radhës e luan kundër Sllovenisl me 10 teetor në Shkup.