Skocia dhe Shqipëria do të provojnë forcën në ndeshjen që nis vetëm pas pak në Glasgow.

Panucci ka bërë befasinë e madhe duke lënë në stol më të mirin e takimit me Izraelin, Migjen Bashën.

Ndryshim nga ai takim edhe Hyka ka përfunduar në stolin rezervë, ndërsa Lilaj dhe Ndoj do të jenë nga minuta e parë.

Ja formacionet zyrtare: