Nuk ka pasur fitues në derin anglez mes Chelseas dhe Tottenhamit, e vlefshme për xhiron e 10-të të Premierligës.

Dy skuadrat zhvilluan ndeshje mjaftë ofensivë duke provuar të realizojnë në portën kundërshtare, shkruan lajmi.net.

“Blutë” ishin më të rrezikshëm duke pasur edhe posedimin e topi.

Ndërsa, Spurs provonin përmes kundëraksioneve, por asnjëra skuadër nuk arriti të shënojë.

Me këtë barazim, Tottenhami mban kreun me 21 pikë, ndërsa Chelsea në pozitën e tretë me 19 sosh.