Një aksident i ndodhur në aksin rrugor Lushnje-Rrogozhinë, në afërsi të fshatit Dushk.

Mësohet se dy automjete janë përplasur duke lënduar lehtë drejtuesit e tyre.

Shkak i aksidentit ka qenë shpejtësia e madhe dhe manovra e gabuar në parakalim.

Si pasojë e ngjarjes, bllokohet për disa minuta qarkullimi në njërin krah të autostradës.