epa08459758 White marsh marigold blooms in a forest near Mittenwald, Germany, 02 June 2020. EPA-EFE/PHILIPP GUELLAND

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Do të fryj erë mestarë nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 5 gradë, ndërsa ajo maksimale nga 17 deri në 22 gradë Celsiusë.

Në Shkup dhe rrethin moti do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Temperatura minimale do të ulet në 4 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 20 gradë Celsiusë.