Moti sot do të jetë me diell, me vranësira të vogla dhe do të fryjë erë e matur nga drejtimi jugor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri 15 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 19 deri 26 gradë Celsius.