Moti do të jetë me diell dhe I ngrohtë, me vranësira të vogla mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit erë kohë pas kohe e përforcuar nga drejtimi juglindor.

Pasdite në rajonet malore në veriperëndim do të ketë kushte për dukuri të rralla të shiut dhe bubullimave, informon Drejtoria për punë hidrometeorologjike.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-29 gradë Celsius.

Artikulli paraprakRaporti: Ballkani Perëndimor, një udhëkryq i krimit të organizuar, drogave, azilkërkuesve dhe parave të pista
Artikulli tjetërRaporti i GI: Paratë e drogës në Shqipëri pastrohen në ndërtim