Moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla lokale. Do të fryejë erë e dobët nga drejtimi verior.

Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 14 deri në 20 gradë Celsiusë.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, temperatura maksimale do të arrij deri në 19 gradë Celsiusë.