Parashikimi i motit vjen me shumë ndryshime. Dita e sotme do të nisë me diell, për të ndryshuar më pas në zona të caktuara.

Do kemi kohë të ngrohtë dhe me diell por gjatë orëve të pasdites në pjesët perëndimore dhe jugore të vendit do paraqiten kushte për reshje të shiut, si dhe do fryej erë në drejtim të veriut.
Temperaturat do lëvizin nga 17 deri në mbi 30 gradë celsius.