Ka dy muaj që këngëtarja Elvana Gjata po kërkohet nga policia.

Këngëtarja Elvana Gjata po kërkohet nga policia për të marrë deklaratën e saj në lidhje me përleshjen me armë që ndodhi mbrëmjen e 4 tetorit në zonën e ish-Bllokut, ku mbeti i vrarë edhe një person.

Pas kësaj ajo ka qëndruar edhe larg rrjeteve sociale dhe postimi i fundit në Instagram ishte më 27 shtator.
Por mediat shqiptare kanë shkruar se së fundmi ajo u bë e ‘’gjallë’’ në këtë rrjet social por jo duke publikuar ndonjë foto të re. Elvana Gjata sot nisi ta ndjek deputetin e PS-së, Jurgis Çyrbja.