Anëtari i Nisma Socialdemokrate, Haxhi Hoti, ka kërkuar falje publike pas komentimit në Facebook ku tha se Albin Kurti i ka dy opsione, ose ta lëshojë Kosovën ose mund të vritet.

Hoti ka thënë se ishte një gabim teknik dhe se nuk është qëndrim i subjektit që i takon.

Eshte nje gabim teknik i imi, ku mediat pa me pytur mua e kan shpernda kete shkrim!Kerkoj falje publike. Dhe nuk ka qendrim te subjktit qe i takoj.

Publiée par Haxhi Hoti sur Samedi 28 décembre 2019

Ndaj këtij komentimi është distancuar edhe vet Nisma Socialdemokrate.