Pentagoni është i gatshëm t’i përgjigjet çdo “veprimi provokues ” nga Koreja e Veriut, ka bërë të ditur gjenerallejtënant Kenneth McKenzie.

“Ne jemi duke qëndruar si një boksier, jemi të gatshëm të përgjigjemi “, tha drejtori i Shtabit të Përbashkët të ushtrisë amerikane, McKenzie.

“Do të shohim se çfarë zhvillime do të ketë në ditët e ardhshme. Nëse ndodhin veprime provokative nga Koreja e Veriut, ne me siguri do të jemi gati në bashkëpunim me aleatët dhe partnerët tanë në rajon “, ka përfunduar Kenneth McKenzie.

Artikulli paraprak“Arena Kombëtare” humb garën për finalen e Superkupës
Artikulli tjetërPërfundon takimi Koxias-Dimitrov, negociatat vazhdojnë nesër