Është zhbllokuar ndeshja miqësore mes Gjermanisë dhe Argjentinës. Mesfushori I Bayern Munchen, Granby ka shënuar golin e parë të ndeshjes në minutën e 16-të. Brenda zonës Granbry ka devijaur një top mes dy mbrojtësave argjentinas duke e dërguar topin në rrjetë.

5 minuta më vonë është Haverts që pas një gabimi nga mbrojtja mike dhe më pas gjermanët nisin kundërsulmin që finalizohet nga Havertz.
Germania (4-3-3): Ter Stegen; Klostermann, Süle, Koch, Halstenberg; Kimmich, Can, Havertz; Gnabry, Ëaldschmidt, Brandt.

Argentina (4-3-3): Marchesin; Foyth, Otamendi, Rojo, Tagliafico; Pereyra, Paredes, De Paul; Correa, Lautaro Martinez, Dybala.