Është tërhequr shorti për fazën finale të Ligës së Kampionëve.

UEFA në Nyon të Zvicrës ka tërhequr shortin për fazën çerekfinale, gjysmëfinale dhe finale.

Cristiano Ronaldo me Juventusin e tij, nëse kalojnë Lyon, mund të luajnë kundër Real Madridit, nëse këta të fundit eliminojnë Manchester Cityn.

Gjysmëfinalja e Ligës së Kampionëve do të jetë vërtetë e çmendur.

Një nga fituesit e prej përballjeve Manchester City – Real Madrid dhe Juventus – Lyon, do të takohet në anën tjetër me skuadrën që del më e mira mes Barcelona/Napoli – Bayern Munich/Chelsea.

Gjysmëfinalisti tjetër do të mësohet pas përballjeve RB Leipzig – Atletico Madrid – Atalata – PSG.