Një taksist shqiptar është dënuar me 8 vite burg, pasi akuzohet se ka përdhunuar dy vajza italiane.
Mediat italiane raportojnë se Besnik Hoxha akuzohet se mes korrikut 2016 dhe nëntorit 2017, ka abuzuar seksualisht me dy vajza, 20 dhe 25 vjeçe, teksa i merret me taksi nga diskoteka, drejt banesave të tyre.

Pas hetimeve të kryera dhe dëshmive të dy viktimave, taksisti shqiptar i kishte joshur dhe më pas kishte abuzuar me ato seksualisht.

‘Ansa’ shkruan se shqiptari në të dyja rastet kishte ndalur makinën e tij në rrugë dytësore dhe më pas kishte përdhunuar vajzat.

Prokuroria kërkoi 14 vite e gjysmë burg për Hoxhën, ndërkohë që ai u dënua me 8 vite, shkruan lapsi.al.

Artikulli paraprakRumani, referendum në mbrojtje të familjes “tradicionale”
Artikulli tjetërShkup, sonte fillon manifestimi “Nata e bardhë”