Veza përmban një sasi të madhe të substancave ushqyese themelore për shëndetin tonë- e bardha dhe e verdha e vezës përmbajnë sasi të madhe proteinash. Ju sjellim disa të mira për organizimin tuaj nga konsumimi i vezëve të ziera:Përmirëson përqendrimi,Nëse fëmijët fillojnë ta konsumojnë atë, mësimi i tyre mund të përmirësohet,Veza është e mbushur me 14 ushqyes themelorë, 5 gramë yndyrë dhe 70 kalori,Proteina që përmban veza mund t’ju ndihmojë të bini në peshë,Veza i jep energji trurit dhe mbron sytë.

Artikulli paraprakThaçi e Vuçiq takohen më 11 nëntor në Paris
Artikulli tjetërTë dielën fillon përllogaritja dimërore e kohës