Pas gjashtë orë bisedimesh, takimi mes ministrave të jashtëm të Maqedonisë dhe Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Koxias përfundoi në selinë e Kombeve të Bashkuara në Nju Jork. Sot, negociatorët nuk dhanë deklarata në media, por kjo është lënë për nesër. Negociatat vazhdojnë edhe gjatë ditës së nesërme.

Artikulli paraprakPentagoni ‘gati për t’iu përgjigjur’ çdo provokimi nga Koreja e Veriut
Artikulli tjetërGuvernatorja dhe ministri i financave për vizitë në Bruksel