Vjerica Radeta nga Partia Radikale Serbe e Vojsllav Sheshel, ka publikuar një shkrim monstruoz pas vdekjes së Khadija Mehmedovic, kryetares së shoqatës “Nënat e Srebrenicës” të cilës ia kishin vrarë burrin dhe dy djemtë më 1995-ën.

Kam lexuar se ka vdekur Khadija Mehmedovic nga Shoqata e Biznesmenëve të Srebrenicës. Kush do ta varrosë. Burri apo fëmijët?” ishte shkrimi i Radetas.Radeta më vonë e kishte larguar këtë postim nga llogaria e saj në Twitter, megjithatë lajmi tashmë kishte marrë dhenë.

Qëndrimet radikale të Radetas dhe Sheshel veçse janë të njohura për publikun, mirëpo është e pa kuptueshme se si dikush mund të shkojë kaq larg, shkruan gazeta Blic, transmeton Klan Kosova.

Ndryshe Gjykata e Hagës ka një lëndë ndaj Radeta për mospërfillje të gjykatës, ngase ajo dhe Peter Jojis akuzohet se kishin ushtruar ndikim ne dëshmitarët e gjyqit te Vojsllav Sheshel, duke i kërcënuar dhe shantazhuar për t’i ndryshuar deklaratat e tyre.

Sipas një urdhri të lëshuar kundër Jojiq dhe Radeta, ata duhet të gjykohen në Serbi.

Hatidža Mehmedović

Artikulli paraprakImazhet termale tregojnë nxehtësinë marramendëse të trenat nëntokësor të Londrës (FOTO)
Artikulli tjetërA mund të jetë dhimbja e qafës një shenjë e një gjendje serioze?