Përkujtohet beteja e Haraçinës Nesër ( e diel) në Haraçinë, mbahet Manifetsimi përkujtimor, në kuadër të manifestimit tradicional përmes së cilit “përkujtohen Dëshmorët e Kombit”, të rënë në Betejën e Baraçinës.

Homazhet si dhe manifestimi fillojnë në ora 17:00.

Beteja e Haraçinës, është njëra nga betejat më të lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare në Maqedoni.

Artikulli paraprakNga Tetova, nisen për Haxh me biçikleta
Artikulli tjetërVuçiç ka një porosi për Serbinë pas golave nga Xhaka e Shaqiri