25 persona kanë humbur jetën nga përmbytjet në tunelet hekurudhore nëntokësore në Kinën Qendrore.

Autoritet bëjnë me dije se qindra pasagjerë mbetën të bllokuar, pasi niveli i ujit u rrit pa pritur nga reshjet e shumta të shiut.

Në provincën e Henan janë shpëtuar më shumë se 500 persona, ndërsa 200,000 persona janë evakuuar për shkak të përmbytjeve.

Që nga e shtuna kjo provincë është përfshirë stuhi dhe reshje të dendura. Autoriteti Meteorologjik i Kinës theksoi se një pjesë e rajonit do të përballej me stuhi të ashpra dhe pritet që kjo situatë të fillojë të përmirësohet nga dita e premte.

Artikulli paraprakJo vetëm efekte negative/Ekspozimi në diell sjell këto të mira për shëndetin tonë
Artikulli tjetërAhmeti: Universiteti i Tetovës po ndjek trendet bashkëkohore të zhvillimit