Në Kaçanik është përuruar segmenti i tretë i autostradës “Arbën Xhaferi”.
Përurirmi i këtij segmenti mblodhi figurat kryesore në vend, duke nisur nga kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, kryeministri, Ramush Haradinaj si dhe ambasadori amerikan, Greg Delawie.

Artikulli paraprakCuper: Salah do të luajë ndaj Uruguajit!
Artikulli tjetërBritania kërkon rreth 10 mjekë dhe 35 mijë infermiere