Pesë viktima në aksidentin e tmershëm trafiku në Shkup

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur disa çaste pas mesnate në lagjen Draçevë të Shkupit.
Jo zyrtarisht, tre persona kanë humbur jetën ndërsa dy të tjerë kanë humbur jetën në klinikat e Shkupit.

Këto janë informacionet e para jozyrtare nga tereni, ndërsa pritet që policia gjatë orëve të para të mëngjesit të dal me të detaje zyrtare.

Në aksidentin tragjik kanë marr pjesë një makinë e llojit Reno dhe kamion për grumbullimin e mbeturinave.

Sipas dëshmitarëve shkaku i aksidentin ka qenë shpejtësia e madhe e makinës reno.