15:48 | 14 Maj 2021

Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo, ka pranuar se Interi kanë qenë më të mirë dhe më konsistent se ata këtë sezon.

Bianconerët kërkojnë me çdo kusht të fitojnë ndeshjen ndaj Nerazzurrit dhe të marrin 3 pikë të cilat do të jenë të nevojshme për të siguruar një vend në Ligën e Kampionëve, shkruan lajmi.net.

I pari i “Zonjës Vjetër” uroj klubin e Interit për fitimin e trofeut. “Inter kanë qenë më të mirë këtë sezon dhe më shumë konsistent se ne”, ka thënë ai në konferencën për shtyp.

“Nesër, përballja me kampionët e sapo kurorëzuar italianë na jep më shumë motivim. Mos të harrojmë se kemi një shans për t’u kualifikuar në Ligën e Kampionëve. Interi do të përpiqet të fitojë ndeshjen”, ka thënë ai.

“Urime Inter për Scudetto, por ne mund të kishim bërë më shumë”.

Nesër me fillim nga ora 18:00 do të luhet ndeshja mes Juventusit dhe Interit, e cila do të jetë shumë e vlefshme për Bianconerin./Lajmi.net/

Artikulli paraprak30 raste të reja dhe 359 të shëruar nga Kovid-19
Artikulli tjetërSPAK vendos sekuestro ndaj dy llogarive bankare të mjekut Edvin Prifti