Miralem Pjanic pritet të nënshkruajë kontratë të re në Juventus.

Miralem Pjanic nuk do të largohet nga Juventus.

Klubi kampion nga Serie A ka bërë gati kontratën e re për mesfushorin, pas interesimit për transferimin e tij nga Barcelona dhe Real Madrid.

Pjanic është një prej futbollistëve kryesorë te Juventus.

Andaj, e ardhmja e tij do të jetë në Torino.

Artikulli paraprakBejli: Policia të mos bie pre e provokimeve
Artikulli tjetërPrekëse: Veterani i UÇK-së ofron veshkën për shërimin e djalit të Halil Kastratit